Ali İhsan SILKIM

1965 yılında Konya’ da doğdu. 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliğinden mezun oldu. Marmara Üniversitesi MIS programını tamamladı. İş hayatına Pendik Tersanesinde Şantiye Şefi olarak başladı. 1994 yılında İGDAŞ Anadolu Bölge Müdürlüğünde Proje Şefi olarak görev aldı. Türkiye Doğal Gaz Piyasasının özelleşmeye başlaması sonrası; iş hayatına 2004 yılında ENERYA Holding A.Ş.’ de devam etti. 2004 yılında GAZNET İç Tesisat Müdürü, 2005 yılından itibaren ise GAZNET Genel Müdürü görevlerinde bulundu. 2014-2018 yılında ise ENERYA Holding Kurumsal İlişkiler Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürdü.

Doğal Gaz Piyasalarına ilişkin olarak birçok teknik yayın ve kitabı olan Ali İhsan SILKIM; Doğal Gaz Piyasası Mevzuatı ve özelde tarife metodolojisi konularında yoğun çalışmalarda bulundu.

Evli, 3 çocuk babası olan ve İngilizce bilen ALİ İhsan SILKIM, birçok STK’ daki üyeliği ve görevlerinin yanında; Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği GAZBİR’ in Genel Sekreterliği ile teknik merkezi GAZBİR-GAZMER’ in yönetim Kurulu üyeliği görevlerini yürütmektedir.

16 Şubat 2018 tarihi itibariyle İGDAŞ Genel Müdürlüğü görevine atanmıştır.