Aslan UZUN

Orta öğrenimini TED Ankara Kolejinde tamamlayan Uzun, 1987 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesinden “Makina Yüksek Mühendisi” olarak mezun olmuştur. Yüksek lisans döneminde MNG – Makon şirketinde mühendis olarak çalışmıştır.

1988 yılında Koç Grubu’na yetiştirme elemanı olarak katılan Uzun, Ford Otosan’da satın alma mühendisi, proje geliştirme şefi ve müdür yardımcısı olarak görev aldı. 1994 yılında Ram Dış Ticaret A.Ş.’de. Orta Doğu, Kuzey Afrika, Hindistan, OrtaAsya ve Rusya bölgesi otomotiv, yatırımlar ve yurt içi endüstri ürünleri ve Plastik hammadde ithalat ve satışından sorumlu genel müdür yardımcılığının yanında, SamKoçAuto Özbekistan yatırımı koordinatörü, ve Ram Auto BV Orta Asya Ford Dağıtım Organizasyonu Yönetici Direktörü olarak görev aldı. 2002 tarihinde TNT Lojistik A.Ş.’de İş Geliştirme Direktörü olarak görev alan Uzun, Temmuz 2004 tarihinde Genel Müdür oldu. TNT Lojistik’in Apollo Management tarafından alınma sürecindeki dünya road show ekibinde yer alan Uzun, CEVA Lojistik Türkiye, Balkanlar ve Orta Asya Bölgelerinin Genel Müdürlüğü ve SEMEA bölge başkan yardımcılığı görevini yürüttü.

 

2012 -2013 yılları arasında Tekfen, Toros Tarım’da Genel Müdürlük görevinde bulunan Aslan Uzun, Mayıs 2013 tarihinde STFA Holding, Enerya şirketleri Genel Müdürü ve Lisanslı şirketler Yönetim Kurulu başkanı olmuştur. 2016 başından bu yana bu görevlerinin yanında STFA Holding Enerji Grubu Başkanlığını üstlenmiştir.