Fatih ERDEM

1974 Mardin doğumlu olan M. Fatih Erdem, İstanbul Üniversitesi, İngilizce İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra ilk olarak, Washington Amerikan Üniversitesi’nde Finans ve ardından George Washington Üniversitesi’nde Bilgi Sistemleri Yönetimi konularında yüksek lisans eğitimlerini tamamladı.

 

Erdem Grubuna katılmadan önce, 1999 – 2004 yılları arasında, Dünya Bankası Grubu üyesi olan Uluslararası Finans Kuruluşu IFC’de görev aldı. Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan, Hırvatistan, Yugoslavya, Arnavutluk, Romanya, Bolivya ve Hindistan’da bulunan ve farklı sektörlerde yer alan birçok özel şirketin yatırım analizleri ve fizibilite çalışmalarında önemli katkılarda bulundu.

 

2004 yılında Türkiye’ye dönen M. Fatih Erdem aile şirketleri olan Erdem Holding A.Ş. ve Genpa Telekomünikasyon A.Ş.’ de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görevine başladı.

 

Fatih Erdem halen holdinge bağlı Adapazarı Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.’de İcra Kurulu Başkanlığı, Kompozit Kimya A.Ş., Dörken Sistem Yapı Malzemeleri A.Ş., Nezih Ticaret A.Ş., Ermeks-Er Tekstil Endüstri Pz. ve Dış Tic. A.Ş. ve Ertel Telekomünikasyon Elektronik ve Bilgi Sistemleri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

 

İngilizce ve Almanca konuşabilen Erdem, ayrıca az düzeyde Azerice ve Arapça bilmektedir. Seçkin ve Saygın bazı İş Dünyası Kuruluşlarında da aktif görevleri bulunan Erdem, (DEİK) Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nda, Türk Amerikan İş Konseyi (TAİK) Yürütme Kurulu Üyesi, TABA–AmCham Türk Amerikan İş Adamları Derneği’nde Genel Başkan Yardımcısı, Gazbir’de (Doğalgaz Dağıtıcıları Birliği) Yönetim Kurulu Üyesi, olarak çalışmalarını devam ettirmektedir.