Başkanın Mesajı

Türkiye Doğal Gaz Dağıtım Sektörü 2002 yılından bu yana gerçekleştirdiği yatırımlar ve müşteri odaklı hizmet anlayışı ile büyük bir başarı hamlesine imza atmıştır. Doğal gaz dağıtım şirketlerimiz bugün 81 ilde vatandaşlarımızın doğal gaz konforunu ulaştırmak amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor.

Doğal gazın çevreci bir yakıt olması, şehirlerin havasının yaşanabilir seviyeye gelmesini sağlıyor. Diğer taraftan, doğal gazın ulaştığı göç veren şehirler göç alan şehirler haline geliyor. Doğal gaz sayesinde sanayi tesisleri faaliyete geçiyor, buna bağlı olarak istihdam imkânı ortaya çıkıyor. Bu bakımdan ülkemiz enerji, ekonomi, çevre ve sağlık politikalarına olumlu katkıları nedeniyle doğal gaz kullanımının yaygınlaşmasını önemsiyoruz.

Doğal gaz dağıtım sektörünün çatı birliği konumundaki GAZBİR- Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği olarak sektörümüzdeki gelişmelere paralel bir şekilde tüketicilerin bilinçlendirilmesi ve aynı zamanda tüketicilerimizin doğal gaz konforundan güvenli ve en verimli şekilde faydalanabilmeleri için çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürmekteyiz.

Enerji sektörünün önemli bir alanında faaliyet gösteren doğal gaz dağıtım sektörünü temsil eden Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği Ülkemizin çağdaş gelecek hedefleri doğrultusunda üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye devam edecektir.

Saygılarımla,

YAŞAR ARSLAN
GAZBİR Yönetim Kurulu Başkanı