Mustafa Ali AKMAN

1966 yılında Elazığ’da doğan Mustafa Ali AKMAN, 1991 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 2012 yılında Anadolu Üniversitesi Elektrik Üretim İletim Dağıtım Bölümünü 2. Üniversite Programı olarak tamamladı.

1995 yılında doğal gaz sektöründeki görevine İGDAŞ’da başladı. Sırasıyla, Bakım-Onarım, Proje Onay ve Kontrol biriminde Mühendis (1995-1999), İşletme Koordinasyon, Firma ve Sertifikasyon biriminde Teknik Şef (1999-2004), Kalite Güvence ve Strateji Geliştirme Müdürü (2004-2008) görevlerini yerine getirdi.

2008 yılında GAZBİR-GAZMER’de Genel Müdür görevinde çalışmaya başlayan AKMAN, Doğal Gaz Dağıtım Sektörü teknik konularında birlikte çalışma kültürü oluşturulması ve bilgi konsilidasyonunun sağlanması amacıyla Ürün Güvenliğinin Sağlanması, Sistem/Tesis /Ölçüm Güvenliğinin Sağlanması, İş Gücü Niteliğinin, Hizmet Kalitesinin ve Verimliliğin Artırılması, Yeni Teknolojilere Uyum ve AR&GE, Teknik Yayınlar ve Teknik Organizasyonlar konularında çalışmalar yürütmektedir.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde bulunan GAZTEK, BASTEK, SAYKOM ile TSE bünyesinde bulunan MTC-105 Ayna komite üyelikleri bulunmaktadır. Bunların yanında, ÖLÇÜBİR Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Çok sayıda kitap ve teknik yayını bulunan AKMAN, evli ve bir çocuk babasıdır.