Yaşar ÇIKIŞ

1967 doğumlu olan Yaşar ÇIKIŞ, 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Petrol Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra; 1991 yılında “İstanbul’da Doğalgaz Kullanımı, Potansiyeli ve Endüstriyel Tesislerin Doğalgaza Dönüşümü” konulu tez çalışmasıyla Yüksek Lisansını tamamlayarak yüksek mühendis oldu.

Çalışma hayatına 1990 yılında İGDAŞ’da başlayan ÇIKIŞ, 1993 yılına kadar burada Pazarlama Müdürlüğüne bağlı satış ön etüt çalışmaları yaptı. Yaşar ÇIKIŞ daha sonra sırayla, 1993–1999 yılları arasında EMO Gaz Dönüşüm San. ve Tic. Ltd. Şti.’nde Genel Koordinatörlük ve şirket ortaklığı, 1999–2001 yılları arasında İMA A.Ş.’de co-generation ve boru hatları konularında Teknik Danışmanlık ve 2001–2003 yılları arasında BORENTES A.Ş.’de Teknik Koordinatörlük görevlerinde bulundu. 2003 yılında Arsan İnşaat A.Ş.’de çalışmaya başlayan ve halen buradaki görevine Enerji Grubu Genel Müdürü olarak devam etmekte olan ÇIKIŞ; Enerji işleri ile ilgili her konuda fizibilite-etüt, saha uygulamaları, mali-teknik görüşmeler, ihale dosyaları son kontrol ve teklif hazırlama ve yatırımın gerçekleşmesine ilişkin her türlü şirket çalışmasının yürütülmesinden sorumludur.

13 yıldır Doğalgaz Boru Hatları, Proses Yakma Sistemleri, Co-generation Santralleri, Endüstriyel Fırınlar, Yakma Otomasyon Sistemleri PID-PLC konularında çalışan Yaşar ÇIKIŞ, özellikle doğalgaz altyapı ve üstyapı projelerinde engin bir bilgi ve deneyime sahiptir. Petrol Mühendisleri Odası’na üye olan ÇIKIŞ, 130'dan fazla endüstriyel dönüşüm ve doğalgaz altyapı projesinde Proje Yöneticisi olarak çalışmıştır.