Arda BEŞTAŞ

Arda Beştaş, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde, yüksek lisansını ise Southbank University London'da Uluslararası İş Yönetimi Bölümü'nde tamamladı.

İş hayatına 1997 yılında Global Yatırım’da araştırma analisti olarak başlayan Arda Beştaş, çeşitli halka arz çalışmalarına katkıda bulundu. Beştaş, 2003 yılında başladığı Anadolu Grup şirketlerinden Efes Pilsen’de marka geliştirme çalışmaları yaptı. 2005 yılında iş geliştirme ve satıştan sorumlu Satış ve Pazarlama Direktörü olarak John’s Coffee’ye katılan Beştaş, 2007-2008 yılları arasında Genel Müdür olarak görev yaptı. Bu süre içerisinde John’s Coffee, Avrupa’nın sayılı kahve üreticileri arasına girdi.

Beştaş, 2008 yılında başladığı Enerya’da, satış ve pazarlama birimini kurarak görevine satış, pazarlama ve müşteri hizmetlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak devam etti. 2014 yılında şirketin marka dönüşümünü yöneten Beştaş, 11 farklı markayı tek marka altında topladı. Enerya, bu marka dönüşümüyle uluslararası alanda “En İyi Marka Mimarisi Çözümü”, “En İyi Marka Kimliği Uygulamaları” ve “Enerji Sektöründe En İyi Marka Kimliği” ödüllerini aldı.

Enerya’nın lisanslı şirketlerinin yönetim kurulu üyesi olan Beştaş, halen Enerya Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.