Aslan UZUN

Orta öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamlayan Uzun, 1987 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden “Makina Yüksek Mühendisi” olarak mezun oldu. Yüksek lisans döneminde MNG – Makon şirketinde mühendis olarak çalıştı.

1988 yılında Koç Grubu’na yetiştirme elemanı olarak katılan Uzun, Ford Otosan’da proje geliştirme, satın alma şefi ve müdür yardımcısı olarak görev aldı. 1994 yılında Ram Dış Ticaret A.Ş.’de Orta Doğu, Kuzey Afrika, Hindistan, Orta Asya ve Rusya bölgesi otomotiv, yatırımlar ve yurt içi endüstri ürünleri ve Plastik hammadde ithalat ve sat ışından sorumlu genel müdür yardımcılığının yanında SamKoçAuto Özbekistan yatırımı koordinatörü ve Ram Auto BV Orta Asya Ford Dağıtım Organizasyonu Genel Müdürü olarak görev yaptı. 2002 tarihinde TNT Lojistik A.Ş.’de İş Geliştirme Direktörü olarak görev alan Uzun, Temmuz 2004 tarihinde Genel Müdür oldu. TNT Lojistik’in Apollo Management tarafından alınma sürecindeki dünya road show ekibinde yer alan Uzun, CEVA Lojistik Türkiye, Balkanlar ve Orta Asya Bölgelerinin Genel Müdürlüğü ve SEMEA bölge başkan yardımcılığı görevini yürüttü.

 

2012 -2013 yılları arasında Tekfen, Toros Tarım’da Genel Müdürlük görevinde bulunan Aslan Uzun, Mayıs 2013 – Ağustos 2018 tarihleri arasında STFA Holding, Enerya şirketleri Genel Müdürü, lisanslı şirketler Yönetim Kurulu Başkanı, STFA Holding Enerji Grubu Başkanlığı görevlerini üstlendi.

Aslan Uzun, halen STFA Yatırım Holding CEO’su ve Enerya Yönetimi Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.