Fuat CELEPÇİ

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Fuat Celepci, yüksek lisansını Bilkent Üniversitesi’nde ekonomi hukuku üzerine yapmıştır.

Kariyerine Çatalağzı Termik Santrali’nde inşaat mühendisi olarak başlayan Fuat Celepci, askerlik hizmetini tamamladıktan sonra 1984 yılında BOTAŞ bünyesine katılarak önemli projelerin inşaat ve yapım aşamalarında mesleğine devam etmiştir. 1988 – 1992 yılları arasında Doğalgaz Dağıtım Boru Hatları projelerinde başmühendislik yapmıştır. Sonrasında 1997 yılına kadar görevlerine inşaat müdürü ünvanıyla devam etmiştir. 1997 – 1998 yıllarında ise Rusya – Türkiye Doğalgaz Ana İletim Boru Hatları’nın kapasitesini genişletmek amacıyla gerçekleştirilen projelerin inşaat ve yapım aşamalarında İnşaat Bölüm Başkan Yardımcısı olarak çalışmıştır.

1999 yılı mart ayında Genel Müdür Yardımcılığına atanan Fuat Celepci, çeşitli projelerin inşaat ve yapım aşamalarında sorumluluğunu sürdürmüştür. 2002 – 2005 yılları arasında ise Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı olarak kariyerinde daha da önemli bir noktaya ulaşmıştır.

2005 yılında Genel Müdür Danışmanı ünvanını alan Fuat Celepci, 2011 yılında BOTAŞ’taki görevinden ayrılmıştır.

Halen 2012 yılında doğalgaz ticareti ve dağıtımı bölümünde Genel Müdür olarak bünyesine katıldığı Zorlu Enerji Grubu’nda görevini sürdürmektedir.