Hasan Erbil DOYURAN

Tarsus Amerikan Koleji ve Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Doyuran, 1991 yılından 1995 yılına kadar PriceWaterhouseCoopers Denetim ve Danışmanlık bölümlerinde müdür olarak çalışmıştır.

Sonrasında Kurt grubunda medya ve gayrimenkul şirketlerinden sorumlu Genel Koordinatör olarak görev almıştır. 1998 yılında Avrupa Amerika (iktisat) Holding bünyesinde Cine5 – Multi Kanal’da Finanstan Sonra Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya başlayan Doyuran, 2003 yılına kadar grup şirketlerinden Show TV, İktisat Leasing, Emek Sigorta ve Emek Hayat Sigorta’da üst yönetim ve Genel Müdürlük görevlerinde bulunmuştur.

2003 yılında Çalık Holding bünyesinde bulunan Çalık Enerji’de Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alan Doyuran, sonrasında gruba bağlı Bursagaz Doğalgaz Dağıtım Şirketi’nde Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük vazifelerinde bulunmuş, ayrıca bu süreç içinde Çalık Grubu’nun diğer enerji projelerinde de görev almıştır.

2008 yılında Alman EWE Grubu’nun Türkiye’de faaliyete başlamasıyla birlikte, önce Bursagaz ve sonrasında EWE Turkey Holding’de 2013 yılına kadar CEO olarak görev yapmıştır. Bu süreçte Doyuran, EWE grubunun Türkiye yatırımlarına öncülük etmiştir.

Hali hazırda Kolin Holding’in Enerji grubunda Genel Koordinatörlük yapmakta olup, grubun mevcut şirketlerinin faaliyetlerinden ve yeni projelerden sorumlu olarak çalışmaktadır.